Jakub Matan

Radca Prawny

Stały współpracownik Kancelarii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. W trakcie swojej dotychczasowej kariery współpracował z wieloma kancelariami prawnymi gdzie zdobył bogate doświadczenie w obsłudze klientów indywidualnych i korporacyjnych, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Najważniejsze dla niego jest by efektywnie i kompleksowo świadczyć pomoc prawną na rzecz swoich Klientów. Przejawia się to w wysokiej skuteczności prowadzonych spraw.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie zamówień publicznych oraz prawie administracyjnym, szczególnie w prawie ochrony środowiska i gospodarce odpadami. Świadczy pomoc prawną na rzecz podmiotów z sektora energetycznego, z branży budowlanej, transportowej oraz zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Biegle włada językiem angielskim, w tym angielskim prawniczym udokumentowanym certyfikatem ILEC oraz językiem hiszpańskim.

Pasjonuje się sportem, literaturą i podróżami. Od wielu lat reprezentuje Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach zdobywając liczne trofea, w tym dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Radców Prawnych w piłce nożnej halowej.